Зарубіжна література 8 клас

 28.04.2022р.

Зарубіжна література

Тема:

Барбара Космовська "Буба". Художній світ Б. Космовської. Батьки - діти, діти - онуки.

    Уміти розповідати про письменницю, читати і переказувати твір  Барбари Космовської "Буба", опрацювати матеріал блогу.


Барбара Космовська біографія.


    Барбара Космовська – сучасна польська поетеса і письменниця.

    Народилася 24 січня 1958 року в місті Бітова Поморського Воєводства в Польщі. Писати вірші почала, будучи ученицею ліцею. Можливо, тому в якості майбутньої професії вибрала польську мову і літературу, вступивши на філологічний факультет Гданського Університету. В студентські роки брала участь в різних поетичних конкурсах та неодноразово вигравала престижні міжнародні літературні призи.

    Деякий час викладала польську мову і літературу в одній із середніх шкіл рідного міста. Трохи пізніше вступила до аспірантури і в 1999 році отримала ступінь кандидата наук, захистивши дисертацію по творчості З. Урбановського. Примітно те, що і ця розробка була відзначена спеціальним дипломом «За кращу роботу».

    У 2000 року випущений перший роман “Голодна кішка”. У 2001 вийшов роман «Приватна територія», 2002 «Провінція», «Гобелен» та «Буба». У 2003 «Вгору по річці», 2004 «Блакитний автобус», у 2005 — книга «Думчики». Автор романів «Пушка» та «Буба — картковий сезон».

    У 2007 році письменниця опублікувала повість “Позолочена рибка”. Цей твір став  Книгою Року у Польщі, а Космовська отримала першу премію на Літературному конкурсі ім. Астрід Ліндгрен. Книжка ввійшла до шкільної програми із зарубіжної літератури за 9-ий клас.

Пізніше були написані такі твори:

2008 — Hermańce (Германьці)

2008 — Puszka (Бляшанка)

2011 — Samotni.pl (Самотні)

2011 — «Українка» (твір для дорослих читачів)

    В даний час Барбара Космовская читає лекції на кафедрі історії літератури при Поморській Академії міста Слупськ, там же займає посаду Доцента. Крім цього працює над вивченням питань позитивізму в галузі дитячої та молодіжної літератури, друкується в журналі «Гулівер» і є депутатом Бітовської Міськради.

    Барбара Космовська є авторкою радіоспектаклів для дітей і юнацтва.


“Буба” аналіз (паспорт) твору

Автор – Барбара Космовська.

Рік написання – 2002.

Жанр – підлітковий роман.

Тема: Стосунки з рідними; непорозуміння з подругами; перша нещаслива закоханість; переживання з приводу зовнішності Буби.

Ідея: Батьки не завжди є авторитетом, бо вони недосконалі, можуть помилятися, говорити неправду, мати безліч проблем з дітьми.

“Буба” головні герої:

Буба – 16-річна головна героїня. Справжнє ім’я Агнешка,

Батько Павел – ведучий сльозливих телевізійних ток-шоу,

мати Буби Марися – відома авторка жіночих романів, 

дідусь Генрик – єдиний добре розуміє онуку, підтримує її. Улюблене його заняття – гра в бридж та спортлото.

бабуся Рита,

Олька – старша сестра Буби;

однокласники – Адась, Мілош, Агата, Йолька

Барташова – помічниця по дому у родині Буби.

Провідна ідея романів Космовської про Бубу – це ідея любові й поваги до людини, незалежно від її статусу в суспільстві, незалежно від дивацтв та слабкостей, притаманних людям; та ідея родинного тепла, що робить життя людини освітленим щастям.

“Буба” — це сучасний молодіжний сімейно-побутовий  роман. Оскільки письменниця тонко розкриває психологію героїв, то його можна вважати і психологічним. У творі багато кумедних ситуацій, що є ознакою гумористичного роману. Гумор у романі — це засіб подолання реального трагізму в реальному житті. Сюжет твору розкрито через світобачення головної героїні та вчинки інших персонажів. Діалоги та життєві ситуації — ось основна форма розвитку сюжету.

“Буба” проблематика роману.

    Наркоманія, алкоголізм, ігроманія, інтернет залежність. Підлітки відчувають себе самотніми, невпевненими в собі, вважають своє тіло недосконалим, заманювання до сект.

    Письменниця добре обізнана із життям молоді, тому не боїться порушувати в своїх романах такі болючі проблеми сучасності, як самотність, непорозуміння між членами сім’ї, алкоголізм, наркоманія, жорстокість, анорексія, інтернет залежність, бідність.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Зарубіжна література 9 клас

Українська мова 7 клас

Зарубіжна література 9 клас