Гурткова робота

Орхідея

 
Щоб сплести орхідею з бісеру нам знадобиться:  бісер рожевого кольору, бісер зеленого кольору,  намистини  і мідний дріт (0,3 мм в діаметрі), нитка зеленого кольору, горщик для посадки, декоративна трава, гіпс. 
Виходить, що нам необхідно буде сплести такі деталі на одну квітку: три пелюстки з гострим кінцем; дві великих напівкруглих пелюстки; центральний язичок; дві невеликих пелюстки ; пелюстка  гострої форми.                                                                                                                   
Тепер поетапно розглянемо процес плетіння всіх цих частин. Розглянемо спочатку, що являють собою вісь і дуги. Для цього треба взяти дріт довжиною  50 см і зробити петельку. Вісь, що відзначена, буде саме центром пелюстки, який визначає розмір пелюстки в залежності від кількості нанизаних на нього бісерин. Почнемо з пелюстки з центральною віссю у 8 бісеринок, нанизуємо їх і закручуємо петельку. Інша ж частина дроту і є дуга, на яку нанизується інша частина бісеру. Щоб закріпити дугу, необхідно зробити петельку навколо осі. Якщо потрібена гостра пелюстка, як в даному випадку, то дугу загинають майже вертикально. Далі нанизуємо бісеринки для другої дуги, яку потрібно закріпити за напрямом у бік, тому, що низ цих пелюсток округлий. Таким чином, плетемо по чотири дуги з кожної сторони, всього вісім дуг. Ту частину осі, що нам уже не знадобиться, можна закріпити й відрізати. Щоб зробити напівкруглі пелюстки, необхідно на вісь набрати три бісеринки, і зробити 12 дуг, по 6 з кожного боку. Тепер ми знаємо, як сплести два гострих пелюстки рожевого кольору, у якого на центральній осі 4 бісеринки, і всього 4 дуги. З усіх деталей залишилося зробити центральний трикутний пелюстка, у якого в центрі 3 бісеринки і 8 дуг.  Для того, що б додати пелюстці трикутну форму, необхідно після кожного кріплення на осі нанизувати по одній бісеринці. Після цього беремо дві великих пелюстки і скручуємо між собою, туди ж прикріплюємо і центральну частину орхідеї. На далекий план прикручуємо три гострих пелюстки. Завершуємо композицію великою бусиною посередині. Таких квіток робимо 7 штук. Сама остання деталь – це, звичайно ж, листя. Без них готова композиція виглядати абсолютно не буде. 32 зелені бісерини обплітається чотирма рядами: тридцять п’ять – тридцять вісім-сорок і сорок чотири бісерини. Листків робимо 9 штук. Тепер беремо саморобний стовбур і створюємо композицію, застосовуючи свою фантазію. Потім обмотуємо стовбур зеленою ниткою і «садимо» в горщик, заливаючи гіпсом. Після повного висихання викладаємо декоративну траву.

Техніка виконання вишивки бісером



  Основний метод вишивання бісером - "напівхрест". Кожна бісеринка відповідає окремій клітинці. Вишивати починають з лівого кута. Спочатку потрібно закріпити нитку на виворотній стороні, потім на лицьовій стороні нанизуємо на голку бісерину потрібного кольору і щільно підводимо її до канви. Далі вводимо голку в протилежний діагональний кут і продовжуємо так вишивати до кінця рядка. Наступний ряд вишиваємо аналогічно, але у зворотньому напрямку. Бісер повинен лягати з одинаковим нахилом.
Схема техніки вишивання бісером


Як обплести бісером пасхальне яйце, урок для початківців.

  Почати слід з найпростішої техніки, яка називається ручне ткацтво. Суть техніки така – яйце повністю закривається бісеринками, які вплітаються одне за одним, лягають акуратними лініями.
  До складних візерунків теж не слід вдаватися відразу.

Готуємо матеріали і приладдя

  • Бісер п’яти різних, але відповідних кольорів.
  • Дерев’яне яйце
  • Нитка капронова
  • Голка
  • Ножиці.

Коротко процес обплітання яйця виглядає так
  • Спочатку створюється поясок для самої широкої частини яйця. Він складається з двох рядів.
  • Потім пояс триває рядами з однаковою кількістю бісеринок. Кількість рядів залежить від розміру заготовки. На цьому етапі декорується найширша частина.
  • Далі відбувається плетіння до верхівки яйця з поступовим скороченням бусинок.
  • Потім вплітаються ряди по інший бік пояса.



Вітаю вихованців гуртка "Бісерне рукоділля" (керівник гуртка Віхаста М. Б.).  Сьогодні я пропоную виготовити веселу сімейку бабок. 
















Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Зарубіжна література 9 клас

Українська мова 7 клас

Зарубіжна література 9 клас