Зарубіжна література 5 клас
28.04.2022р.
Зарубіжна література
Тема:
Пауль Маар "Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу". Яскравість художнього світу твору.
Уміти розповідати про життя і творчість письменника, опрацювати матеріал блогу, прочитати повість-казку "Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу".
Словникова робота
Фантастика ( гр. phantastike – мистецтво уяви) – різновид художньої літератури, в якому авторська вигадка від зображення надзвичайних, нереальних явищ поширюється на створення особливого, вигаданого «чудового світу», що є творчою уявою письменника.
Фентезі – різновид фантастичної літератури, де містика і чаклунство сприймаються як реальність.
Розповідь про життєвий та творчий шлях письменника.
Сьогодні на уроці, ми з вами познайомимося ще з одним письменником дитячої літератури ХХ-ХХІ ст. Паулем Мааром.
Пауль Маар народився 13 грудня 1937 року в м. Швайнфурті, в Німеччині. Після ранньої смерті матері жив у діда в невеликому містечку Терес на півночі Баварії. Навчався в Швайнфуртській гімназії, після її закінчення навчався в Академії мистецтв у Штутгарті. Протягом десяти років працював вчителем малювання.
Пауль Маар один із найпопулярніших і найбагатогранніших німецьких дитячих і молодіжних авторів. Він пише романи й вірші, п’єси для дітей і сценарії для дитячих програм на телебаченні, ілюструє та перекладає. (слайд №7) Саме він вигадав потішного Суботика, про якого згодом створено захоплюючий фільм. Його твори завоювали численні нагороди і перекладені багатьма мовами: англійською, китайською, датською, французькою, фінською, грецькою, італійською, японською, голландською, норвезькою, польською, російською, іспанською та українською.
Сьогодні він є письменником і ілюстратором в Бамберзі. В даний час він одружений та має трьох дорослих дітей.
Творчість Пауля Маара відзначена багатьма нагородами, в тому числі Німецькою літературною премією (за «Суботика в небезпеці»), Австрійською державною премією, премією братів Грімм, премією Фрідріха Рюкерта, а також найпрестижнішою в німецькій літературі для юних – Почесною премією за весь творчий доробок автора.
Вперше українською мовою перекладена повість «Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу». В ній розповідається про Суботика – загадкову чарівну істоту з поросячим носом і все в цяточки – який ні з того ні з сього з’явився в домі конторського службовця.
Суботик виділяється нахабним характером, проте вміє виконувати будь-які бажання – якщо сам того захоче.
Переказ перших розділів повісті – казки П. Маара «Машина для здійснення бажань, або Суботик повертасться в суботу»
Передісторія
Письменник створив цикл про Суботика із дев’яти книжок. Ми ознайомимося детально з другою книгою. У першій розповідається про те» що скромний і не дуяее впевнений у собі службовець пан Пляшкер (в інших перекладах пан Пепнермінт) знайшов дивну казкову істоту схожу на маленького рудого хлопчика з поросячим носиком і з синіми веснянками, які вміють виконувати бажання. Звичне життя пана Пляшкера, спокій пішли шкереберть. Адже Суботик заявив, що обрав його за татуся. Трапляються дивовижні пригоди, пов’язані з можливістю виконувати будь-які бажання.
Друга книга починається з того, що пан Пляшкер з нетерпінням очікує Суботика, який раптово зник, пригадує, за яких умов і в який день він з’явився- починає створювати ці умови; щоб у понеділок прийшов його друг Понеділкус, у вівторок — племінник хазяйки квартири, середа пройшла так, щоб у четвер у кінотеатрі показували фільм, а в п’ятницю щоб лягла пляма на репутацію його фірми.
Міні – дослідження
Реальне | Фантастичне |
Служба пана Пеппермінта | Дивна істота — Суботик, машина для здійснення бажань і виконання нею побажань |
Стосунки з хазяйкою квартири, де герой винаймав кімнату. Дружба Ленпермінта Пїонеділкусом. Розмова пана Жабмана з поліцейськими. Поведінка Офіціанта в ресторані та ін | Переміщення грошей, речей, людей; папуга, що вміє говорити й думати, як людина та ін. |
Коментарі
Дописати коментар