Українська мова 8 клас
31.01.2022р.
Українська мова
Тема: УРМ №15. Усний твір-опис місцевості (вулиці, села, міста) на основі особистих спостережень і вражень у художньому стилі (за складним планом) з використанням називних речень для позначення місця.
Опрацювати с. 188-191 підручника, написати твір-опис місцевості.
Виконані завдання надсилати на електронну скриньку vichastameri@gmail.com або написати в зошиті.
Ознайомлення з особливостями побудови опису місцевості
Твір-опис місцевості – це зв’язний текст, який дає словесне зображення основних ознак міста, села, вулиці, подвір’я, площі.
Щоб описати місцевість, потрібно вказати:
- де вона розташована;
- історичні відомості, пов’язані з нею;
- предмети (об’єкти), які є в цій місцевості.
Отже, складовими опису місцевості є опис місця й описи окремих предметів, які на цьому місці розташовані.
Робота з підручником
З’ясуйте особливості наукового та художнього описів.
(У науковому описі місцевості інформацію про її розмір, освітлення, предмети, які там є, подають безсторонньо, ставлення автора до описаного не висловлюється. Мета такого опису ― точність і конкретність. Слова вживають лише в прямому значенні.
У художньому описі місцевості передають ставлення автора до описуваного. Інколи автор висловлює оцінку прямо, проте здебільшого це робить за допомогою відповідно дібраних художніх засобів: епітетів, порівнянь, персоніфікації тощо. Мета такого опису ― сформувати певне ставлення до місцевості, що описується).
- Вдало дібрати фактичний матеріал (виділіть об'єкти, що складають основу опису місцевості) і підготувати план майбутнього твору.
- Дібрати яскравий заголовок, що виражав би основну думку висловлювання.
- Дотримуватися вимог художнього стилю (доречно використовувати художні засоби — епітети, метафори, порівняння — задля увиразнення мовлення).
- Використовувати слова і словосполучення на позначення місця розташування об'єктів опису місцевості, як-от: прямо перед нами, неподалік, поруч, у центрі, у далині, трохи далі та ін.
- Передати власне ставлення до місцевості, що описується (захоплення, замилування, здивування тощо).
Коментарі
Дописати коментар