Зарубіжна література 6 клас
26.01. 2022 р.
Зарубіжна література
Тема:
Джек Лондон. "Жага до життя". Проблеми життя і смерті, дружби і зрадництва у творі. Характеристика героїв твору "Жага до життя" Джека Лондона.
Прочитати оповідання, написати в зошитах характеристику головного героя.
Сьогодні ми пройдемо стежками людських доль, спробуємо розібратися, що таке справжнє людське щастя, які шляхи ведуть до нього на прикладі твору Дж. Лондона «Жага до життя»" Намагатимемося також проникнути у психологію та мотиви людських вчинків, розглядаючи їх крізь призму художнього тексту. Тому девізом нашого уроку є «Перемагають лише сильні». Ми повинні пам’ятати, що життя людини — то лише мить між минулим і майбутнім, воно дається нам один раз, і, звичайно, варто прожити його гідно. Якщо ти Людина з великої літери, то зможеш пережити і перемогти всілякі негаразди. Як стверджував Сенека: "Життя цінується не за тривалістю, а за змістом". Твори Дж. Лондона допоможуть нам відповісти на низку запитань: Як жити? Як любити? Якими бути?
Сьогодні на уроці ми познайомимося із життям сильних та мужніх людей: один з них — людина, що реально існувала, знаменитий письменник Джек Лондон, інший — безіменний герой його уславленого оповідання.
Оповідання «Любов до життя» Джек Лондон написав (1906) року . Це дуже цікаве і повчальне оповідання про Північ, про ненаситну жадобу людей до золота, про золоту лихоманку, яка охопила багатьох американців наприкінці XIX ст., після того як у 1896 р. на річці Юкон, що на Алясці, було знайдено золото. Уже через 2 роки на пустельних землях виросло місто Даусон-сіті з 10 тисячами жителів. А всього на Аляску прибуло 25 тисяч золотошукачів.
Автор оповідання теж побував у Клондайку — так називався район пошуків золота. У 1897 році він і його родич купили собі хутряні куртки, взяли все необхідне для суворої зими і подалися за щастям. Зима на Алясці завжди морозяна, температура сягає -65°С. Тільки смілива людина витримає такі умови життя.
Теорія літератури
Оповідання — це епічний жанр, невеликий прозовий твір, сюжет якого будується на одному, інколи декількох епізодах з життя одного або кількох персонажів.
“Жага до життя” аналіз твору
Автор – Джек Лондон.
Жанр: оповідання.
Тема: як людина бореться за життя в Білій Пустелі.
Ідея: уславлення людини, яка кидає виклик смерті і перемає її, сили волі, витримки, жаги до життя.
Головна думка твору “Жага до життя” – це боротьба за життя мужньої, відважної, цілеспрямованої та рішучої людини.
Проблематика: проблеми людської гідності, життя і смерті, дружби та зради.
Герої твору “Жага до життя”
Подорожній. Вольовий, наполегливий, рішучий, мужній. Герой зумів вижити, залишившись наодинці з дикою природою, без їжі і зброї. Він так сильно хотів жити, що зумів подолати всі труднощі, зробити неможливе. Він не здався і тому залишився в живих.
Білл. Зрадник, який кинув товариша. Його з’їли вовки.
“Жага до життя” композиція
Експозиція – опис Півночі та золотошукачів.
Зав’язка – Білл кидає свого хворого товариша.
Розвиток дій – герой бореться за життя.
Кульмінація – сутичка з вовком.
Розв’язка – порятунок героя.
Герой Дж. Лондона переживає різні почуття, що стосуються його фізичного й морального стану, та проявляє позитивні якості характеру. Герой відчуває змореність від довгої дороги, холод Білої пустелі, тугу від усвідомлення зради товариша, страх самотності, голод, який не вгамовується мізерною «їжею», біль у ногах, розтертих до крові, та замученому тілі, відчай від марних спроб роздобути їжу, виснаженість, що призводить до галюцинацій. Сміливість, виявлена під час зустрічі з ведмедем, усвідомлення нестримного бажання жити, спокій, що змінив страх, терпіння, з яким герой продовжує свій важкий шлях, сила волі у поєдинку з вовком.
Чому вчить оповідання “Любов до життя”?
Твір вчить мужності та стійкості. Вчить ніколи не здаватися і боротися до кінця. Вчить йти до мети попри все. Вчить перемагати себе і природу. Вчить ніколи не зраджувати друзів. Вчить вірити в краще. Тільки сама людина може врятувати себе, може знайти в собі мужність продовжувати боротьбу.
Джерело: https://dovidka.biz.ua/zhaga-do-zhittya-analiz
Коментарі
Дописати коментар