Зарубіжна література 7 клас
19.02
Зарубіжна література
Тема:
Детектив як жанр літератури. Характерні ознаки жанру. Жанрове розмаїття детективів. Едгар Аллан По. "Золотий жук". Е.А. По - засновник жанру детективу у світовій літературі.
Навчитися виразно читати першу умовну частину твору Е.А. По, переказувати, виділяти ключові епізоди, відповідати на запитання підручника.
Ми розпочинаємо вивчення нової теми «Літературний детектив». Перший урок у системі надзвичайно важливий, адже сьогодні ви дізнаєтеся про те, як у світовій літературі виник жанр детективу, хто був його зачинателем, чим відрізняється детектив від інших літературних жанрів і в чому полягає секрет його надзвичайної популярності в читачів. Розуміння особливостей жанру детективу допоможе вам отримати естетичну насолоду від знайомства з повістю «Золотий жук» Едгара Аллана По та оповіданнями «Пістрява стрічка» й «Спілка рудих» Артура Конан Дойла на наступних уроках.
Коли мова йде про Едгара Аллана По, найчастіше звучать слова «таємничий», «загадковий», «страшний», «король жахів», «зачинатель детективу», «майстер готичного оповідання», «неперевершений поет», «зачинатель американської класичної літератури». Про нього написано величезну кількість книг, зі сторінок яких він постає то злочинцем, то містиком, то жертвою, то генієм. Та яким же він був насправді, ми й спробуємо з’ясувати, спираючись на матеріали підручника.
Детектив (англ. detective — агент розшуку, з латин, detectio — розкриття) — різновид пригодницької літератури, передовсім прозові твори, у яких розкривається певна таємниця, пов’язана зі злочином.
Види детективів:
Інтелектуальний детектив: у центрі сюжету інтелектуальна загадка (таємниця).
Психологічний детектив: у центрі твору - психологічний конфлікт детектива й злочинця, особливості їх характерів.
Кримінальний (поліцейський) детектив: стрімкий сюжет, гострота подій, досить велика кількість персонажів, декілька ліній розслідування.
Гумористичний детектив: у сюжеті органічно поєднане трагічне з комічним.
Жіночий детектив: розслідування веде детектив-аматор, і це жінка.
Молодіжний детектив: молода людина опиняється в центрі таємниці, стає мимовільним свідком злочину, проводить власне розслідування, відмінне від офіційного.
Характерні ознаки
· Наявність таємниці, яку потрібно розкрити, щоб запобігти злочину або розкрити його. (Що важче - запобігти злочину чи розкрити його?)
· Наявність детектива (нишпорки, слідчого), наділеного винятковими розумовими здібностями, що розкриває таємницю злочину виключно логічними методами (образ головного героя).
· Наявність кращого друга детектива, який виступає очевидцем і учасником подій, пов’язаних із розслідуванням злочину, та описує їх (образ оповідача).
Коментарі
Дописати коментар