Зарубіжна література 5 клас
19.02
Зарубіжна література
Тема:
Елеонор Портер "Поліанна". Ідея радості життя й відкриття світу у творі.
Написати твір-мініатюру: «Як би змінився наш клас, якби до нас прийшла вчитися Поліанна?»
Найвідоміший твір Е. Портер «Полліанна» вийшов друком 1913 року й одразу здобув ви-знання в Америці. Даючи інтерв'ю журналістам щодо створення своєї книжки, письменниця зазначила: «Люди думають, що Полліанна постійно радісно щебече і що вона радіє абсолютно з усього. Однак я ніколи не поділяла думки про те, що ми мусимо заперечувати існування труднощів, страждань і зла. Я переконана в тому, що ліпше зустрічати невідоме бадьоро і радісно». Примірник роману «Полліанна» Елеонор Портер подарувала своїй бабусі Меріон на знак великої пошани і вдячності за ті поради, які письменниця отримала від неї у дитинстві. Цей примірник тепер дбайливо зберігається в одній із найбільших бібліотек світу - Бібліотеці Конгресу США.
Популярність «Полліанни» пояснюється передусім тим, що в той час, коли увесь світ переживав глибоку кризу, американці понад усе прагнули стабільності й опори. Цей твір дав відчуття оптимізму, надійну духовну опору цілій нації, цілому поколінню, яке мужньо боролося із труднощами і не втрачало надії на майбутнє. Американцям сподобалася позиція авторки, котра писала: «Покажіть людині все найкраще, те справжнє, що приховане в душі, і переконайте, що їй під силу впоратися із будь-чим».
У книжці утверджуються такі загальнолюдські цінності, як щастя в родинному колі, допомога ближньому, пошук духовної опори в житті, глибока і дієва віра в Бога, необхідність змінювати довколишній світ на краще.
Лише за кілька років письменницької кар'єри Елеонор Портер створила, крім оповідань, чотирнадцять романів. її книжки цікаво читати й обговорювати сім'єю, з друзями і наодинці із собою. Вони дають змогу і поговорити, і помовчати про речі, які є важливими для кожного з нас, - про любов, милосердя, радість життя, допомогу ближньому, ставлення до світу.
Елеонор Портер отримала високе звання Видатної жінки штату Нью-Гемпшир. За людяність і милосердя, що пропагуються в її творах, ім'я письменниці включено до «золотого списку» визначних жінок світу, який уклала Національна організація жінок. У США та інших країнах створено клуби Полліанни. На її честь американці святкують День Радості (англ. Official Pollyanna Glad Day), літературній героїні Елеонор Портер зведено пам'ятник, де щороку збираються ті, хто має в душі оптимізм і хоче змінити життя на краще. Полліанна стала не менш відомою серед різних поколінь американців, ніж Том Сойєр і Гекльберрі Фіни.
Полліанна в кіно і театрі
За мотивами роману «Полліанна» знято кілька телесеріалів і кінофільмів. 19 травня 1960 року відбувся показ американського фільму «Полліанна» (реж. Д. Свіфт). Анімаційний серіал «Історія Полліанни, дівчинки любові», що складається з 51 частини, знято японським режисером Кодзо Кусубою у 1986 році.
2003 року вийшов британський фільм «Полліанна» (реж. С. Хардінг). У фільмі добре відтворено дух того часу. Сюжет не завжди точно збігається з романом, але в цілому фільм дуже щирий, добрий, як і художній твір.
Театральну постановку цього шедевру дитячої класики здійснено Львівським драматичним театром ім. М. Заньковецької (реж. Б. Ревкевич) і Київським академічним театром юного глядача на Липках (реж. В. Гирич). Переклади роману «Полліанна» українською мовою виконали Б. Гора, В. Наливана.
Коментарі
Дописати коментар